Vllaznia pritet te luaje neser me formacionin e saj me te mire ndaj Skenderbeut dhe ajo qe bie ne sy eshte se ne rradhet e saj jane disa lojtare me shume pervoje.

Behet fjale per portierin Zogoviç, mbrojtesit Imami, Adili, Gurishta, Isaevski e per te vazhduar edhe me te tjeret, per te perfunduar me sulmuesin Dilaver, edhe ky me shume pervoje.

Krejt ndryshe eshte situata ne kampin korçar eshte krejt tjeter situate dhe trajneri Ahmataj ka ne dispozicion nje ekip me lojtare kryesisht te rinj. Kete gje e ka permendur edhe vete ai ne nje prononcim per mediat kur eshte shprehur:

“Nuk jemi të njëjtë me Vllazninë. Ata kanë shumë lojtarë më eksperiencë që kanë luajtur shumë vite në Superiore dhe kanë marrë edhe prurje nga jashtë. Janë të bazuar te lojtarët me eksperiencë, jo te lojtarët e rinj.

Struktura e skuadrës sonë është me lojtarë të rinj, që do e ndihmojnë ekipin të shkojë sa më lart. Që në fillim kemi thënë se skuadrën do e zgjerojmë në numër, duke marrë se skuadrat e tjera kanë 25 lojtarë të federuar, kurse ne jemi munduar që ta zgjerojmë sa më shumë grupin”./SHKODRA-SPORT.COM/