Barazimi 1-1 me Skënderbeun në Durrës ka bërë që Teuta të kërkojë maksimumin ndaj kampionëve të Shqipërisë, Tiranës.

Ndeshja e radhës për të besuarit e Edi Martinit luhet me bardheblutë në transfertë, duel që është vendosur të zhvillohet nesër në orën 13:45 në stadiumin “Gjorgji Kyçkyku” të Pogradecit.

Trajneri Edi Martini duket se do të përdorë “dorë të hekurt” ndah portierit Frashëri pas gafës në duelin e barazuar me Skënderbeun. Në vend të korçarit në portë pritet Celeski, teksa te Teuta shqetësojnë dy lojtarë.

Emiljano Vila dhe Avdyli kanë probleme te skuadra bregdetare, ndaj të dy lojtarët rrezikojnë të mos jenë në fushë ndaj kampionëve të Shqipërisë./newsport/