Pepe Reina erdhi për të bërë portierin e dytë te Lacio, por situata e paqartë prej “COVID”-it me Strakoshën ka bërë që spanjolli të luajë ndeshje të rëndësishme të sezonit.

Ai do të jetë titullar edhe ne ndeshjen kundër Juventusit duke patur nje shans te arte per te fituar vendin e titullarit nese vazhdon te paraqitet mire.

“Shpresoj që të luaj për shumë vite dhe kam ndërmend të luaj derisa trupi im të ketë forcë.

Shpresoj që të arrijmë objektivin që kemi për të shkuar në Europë. Në këtë mënyrë do të aktivizohet rinovimi im”, ka thënë Reina.