E ka nisur me fitore kampionatin e ri ekipi i Juban Danjes. Ne ndeshjen e javes se pare, ajo ka mundur me rezultatin 3-1 Teuten e Durresit.

Perballja mes tyre eshte luajtur pasditen e sotme ne fushen e kompleksit sportiv “Zmijani” dhe eshte dominuar nga vajzat e drejtuara nga trajneri Legata.

Qe ne minuten e 12-te Juban Danja ka kaluar ne avantazh fale autogolit te shenuar nga futbollistja durrsake Zotkaj.

Por avantazhi ka zgjatur vetem tre minuta sepse Teuta ka arritur te barazoje me ane te Habilit.

Gjithsesi Juban Danja do te shenonte serish dhe kete here me ane te kapitenes Paula Jaku e cila ne minuten e 17-te e ka derguar topin per te dyten here ne rrjeten e portes mike.

Pjesa e pare ne kete menyre do te mbyllej me avantazhin 2-1 ne favor te ekipit shkodran, nderkohe qe ne pjesen e dyte ka qene futbollistja Matilda Tanushi ne ne minuten e 72-te ka shenuar edhe golin e trete.

Ky ka qene goli i fundit i ndeshjes dhe Juban Danja kesisoj e ka fituar ate me rezultatin e pergjithshem 3-2.

Ekipi qe financohet prej 15 vitesh nga presidenti Ferdinand Jaku, pavaresisht ndryshimeve qe ka pesuar struktura e kampionatit me shtimin e ekipeve te reja, serish mendohet te jete ne mes me te mireve dhe starti i sotem e ka treguar kete gje./SHKODRA-SPORT.COM/