Vllaznia e ka mbyllur ne avantazh 2-0 pjesen e pare te ndeshjes ndaj Skenderbeut e cila eshte duke u luajtur ne keto momente ne Korçe, fale golave te shenuar nga Dilaver dhe Victor da Silva.

Ne minuten e 27-te ka nje rast ideal për Skënderbeun. Rrapaj provon me një gjuajtje fantastike në drejtim të portës, reagon mjaft mirë Zogoviç që largon rrezikun në këndore.

Ne minuten e 33-te kuqeblute do te kalonin ne avantazh. Pas një asisti të Krujës nga e djathta, Dilaver nuk fal brenda zonës, duke kaluar në avantazh të tijët.

Ne minuten e 42-te shkodranët realizojnë sërish me brazilianin Da Silva, i cili depërton mjaft bukur në mbrojtjen korçare, mposht me shumë klas portierin Dajsinani dhe dërgon topin në rrjetë.

SKËNDERBEU: Dajsinani, Vangjeli, Bicaj, Qaqi, Taipi, Mara, Rrapaj, Berisha, Mensah, Pusi. Trajner: Ahmataj.

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Krymi, Marku, Kruja, Isaevski, Da Silva, Imeri, Dilaverd. Trajner: Brdariç.