Sot pasdite per arsye personale nuk ka qene i pranishem ne stadiumin e Korçes per te mbeshtetur Vllaznine, por ka munguar vetem fizikisht sepse me mendje e zemer ka qene prane skuadres.

Njekohesisht ka qene prane saj edhe me mbeshtetjen financiare sepse ka akorduar 5 milione leke shperblim per kete fitore.

Sponsori i Vllaznise Alban Xhaferi eshte shume i lumtur per kete sukses te dyte ne kampionat dhe me nje postim ne rrjetet sociale pak me pare, uron te gjithe pjestaret e skuadre.

“Sot ekipi i jone tregoi forcë dhe deshire për të arritur tek fitorja! Jemi 2 ndeshje me 4 gola te shenuar dhe zero te pësuar.

Urimet më të mira shkojnë për këto djem, trajnerët dhe gjithe stafit teknik. Se bashku ne rrugen drejt suksesit! Para Vllaznia, Return to Glory!