Paraqitjet shume te mira qe eshte duke bere futbollisti shkodran Eslit Sala me ekipin e njohur te Maltes, La Valletta duket se kane ngjallur interesimin e klubeve te njohura europiane dhe nuk perjashtohet mundesia qe ai te transferohet ne janar.

Nje gje te tille e ka bere te ditur presidenti i AAS Arben Haveri qe ka ende ne pronesi kartonin e ketij futbolli.

Gjate emisionit “Star Sport” ku ai ka qene i ftuar, ka zbuluar kete fakt teksa ka thene:

“Sala prej 3 javesh eshte zgjedhur ne formacionin me te mire te javes ne kampionatin maltez te futbollit sepse po ben mire me ekipin e La Vallettes.

Madje, po e zbuloj per here te pare ketu qe une para tre ditesh kam patur nje bisede te gjate me drejtuesit e ketij klubi te cilet me kane bere te ditur se ne adrese te Eslit ka disa oferta dhe nuk perjashtohet mundesia qe shume shpejt te transferohet ne nje nga kampionatet e njohura te Europes.

Ky padyshim qe eshte nje sukses jo vetem i ketij futbollisti, por edhe i Akademise tone qe ka nxjerre lojtare cilesore nga rradhet e tij dhe ky duhet te jete qellimi edhe i te gjithe Akademive te tjera”./SHKODRA-SPORT.COM/