Pas nje sezoni te shkelqyer me Palermon dhe paraqitjeve te mira qe po ben edhe kete sezon me ekipin e Grossetos, futbollisti shkodran Erdis Kraja eshte grumbulluar ne kombetaren U21 te Shqiperise.

Emri i tij eshte pjese e listes se kesaj kombetareje qe ka bere sot publike trajneri Alban Bushi, per dy ndeshjet e rradhes, ato me Kosoven dhe Angline.

20 vjeçari i lindur ne Itali por me dy prinder nga Shkodra, eshte rritur tek Akademia e Atalantes, me te cilen u shpall kampion i Italise me ekipin U19 dy sezone me pas.

Nderkohe sezonin e kaluar Kraja u huazua tek ekipi i Palermos ne Serine D ku ai ka bere nje paraqitje te mire dhe ne fund te tij Palermo ka dashur te bleje kartonin e tij nga Atalanta, por kjo e fundit nuk ka dashur ta shese, por vetem ta huazoje.

Ne keto rrethana, lojtari shqiptar qe luan ne mesfushe eshte larguar nga Palermo per t’u huazuar tek ekipi i Grossetos qe merr pjese sivjet ne Serine C.

Kjo eshte ftesa e pare per Erdis Krajen me kombetaren U21, nderkohe qe me pare ka qene pjese e kombetareve U17 dhe U19.

Pjesa e kombetares Shpresa ne grumbullimin e rradhes eshte edhe 17 vjeçari i AEK me origjine nga Vermoshi, Mario Mitaj. Perpos tij jane grumbulluar edhe dy lojtaret me origjine nga Bajza Sergio Kalaj dhe Aristidi Kolaj./SHKODRA-SPORT.COM/