Kristian Eriksen do të largohet nga Interi në merkaton e janarit.

Sipas italianes “Libero”, zikaltërit kanë vendosur t’a shesin trekuartistin danez në janar për dy motive: Nuk i pëlqen Antonio Kontes, dhe në të njëjtën kohë fantazisti 28-vjeçar nuk dëshiron më të punojë me trajnerin puljez.

Eriksen i cili u cili u cilësua ylli i ekipit të Interit pas ardhjes me bujë nga Totenhem me një shifër 20 milionë euro një shifër totalisht mediokër në krahasim me karrierën e tij të pasur por edhe me cilësitë e tij të jashtëzakonshme.

Eriksen i cili nuk u përshtat kurrë me skemat e Kontes do të largohet në janar vetëm me një aventurë të shkurtër 1-vjeçare me fanelën e Interit.