E nisi me gol dhe po e vazhdon ne te njejten menyre. Kater ndeshje zyrtare me fanellen e Vllaznise dhe ne secilen prej tyre ka arritur te shenoje.

Behet fjale per sulmuesin boshnjak Haris Dilaver. Ai shenoi edhe dje ne ndeshjen e kupes me Elbasanin. Ka ndjekur nje aksion nga e djathta e sulmit kuqeblu dhe eshte gjendur ne vendin e duhur duke shtyre topin per ne rrjete.

Shenoi te parin gol qe zhbllokoi rezultatin ne minutat e para te saj qe i hapi rruge kualifikimit per ne turin tjeter te ekipit te Vllaznise.

Dje luajti vetem 45 minuta sepse stafi mendonte te aktivizonte edhe lojtare te tjere dhe Dilaver e beri serish ashtu si duhet punen e tij.

Me golin ndaj Elbasanit, ai shenoi per te katerten here rradhazi. E beri ne kupe ndaj Devollit duke shenuar madje tre gola. Me pas shenoi per kampionat ndaj Apolonise dhe Skenderbeut dhe po ashtu edhe dje.

Ne total ne kater ndeshje ka arritur te shenoje 6 gola dhe padyshim qe forma e tij premton edhe per te tjere ne te ardhmen. Vllaznia duket se e ka gjetur goledarin. Te shpresojme qe forma e tij do te vazhdoje te jete e tille edhe ne ndeshjet e ardhshme./SHKODRA-SPORT.COM/