Shtate sezone me pare ka debutuar ne Seria A me ekipin e Kievos dhe sot nderkohe po luan per Vllaznine.

Ndryshe nga Mandiangu i cili vertete ka luajtur me ekipet kombetare te moshave me perpara por qe deri tani nuk ka shfaqur asgje me kuqebute, braziliani Victor Matheus Da Silva Matos eshte shnderruar ne protagonist per kuqeblute.

Dje ne ndeshjen e kupes me Elbasanin shenoi dy gola ndonese u aktivizua vetem 18 minuta dhe bashke edhe me golin e shenuar ne ndeshjen e kampionatit ndaj Skenderbeut, e ka çuar ne numrin 3 te golave te shenuar ne kater ndeshje.

Nje lojtar shume teknik (kuptohet qe eshte brazilian dhe kjo eshte veçori e tyre), por nga ana tjeter, dallohet edhe per asistet qe jep gjate lojes.

Per stafin teknik Victor da Silva tashme eshte shnderruar ne nje element te rendesishem dhe kuptohet qe shpresat jane per ta patur serish ne te tilla nivele edhe ne ndeshjet e ardhshme./SHKODRA-SPORT.COM/