Vllaznia ka mundur me rezultatin 4-0 ndaj Tiranes ne ndeshjen e javes se dyte te kampionatit kombetar te futbollit te femrave.

Nje fitore me nje rezultat te tille, i cili madje mund te kishte qene edhe me i thelle, tregon se ekipi shkodran edhe kete sezon nuk do te kete kundershtare ne garen drejt titullit kampion, ndonese vajzat bardheblu konsideroheshin rivalet kryesor.

Ne pjesen e pare ka qene Bajramaj qe ka zhbllokuar rezultatin ne minuten e 6-te dhe u mendua se me pas do te kishte edhe shume gola te tjere, por pavaresisht rasteve te krijuara, ne pjesen e pare nuk do te kishte me te tille.

Ne pjesen e dyte nderkohe jane shenuar edhe tre gola te tjere me ane te Bajraktarit, Docit dhe Bajramajt serish duke kompletuar kesisoj fitoren 4-0 te Vllaznise.

Me kete fitore vajzat kuqeblu kryesojne renditjen me pike te plota 6, pas javes se dyte dhe kane hedhur kandidaturen per te shkuar te sigurta drejt titullit te tete kampion rradhazi./SHKODRA-SPORT.COM/