Tre ndeshje, tre fitore per Shenkollin U17 dhe kryesim me merite i renditjes se kampionatit pas 270 minutash te luajtura deri tani.

Fitorja e rradhes ka qene ajo e dites se djeshme ndaj Laçit me rezultatin e ngushte 1-0 fale golit te shenuar nga Kevin Lekaj ne minuten e 34-te te ndeshjes.

Kjo perballje eshte shoqeruar me nje rivalitet te forte nga te dy ekipet qe kane patur edhe raste te tjera shenimi, megjithate deri ne fund nuk ka patur gola te tjere te shenuar.

Perfundimisht 1-0 per Shenkollin U17 i cili ngjitet ne krye te renditjes duke kryesuar i vetem me 9 pike nderkohe qe Laçi mbetet ne kuoten e vetem nje pike pas tre javesh kampionat./SHKODRA-SPORT.COM/