Supersfida e javes se trete te kampionatit ne mes Vllaznise dhe Tiranes po afron gjithnje e me shume dhe “ethet” e saj kane pushtuar te dy ekipet.

Por nderkohe, gjashte dite para kesaj ndeshje, presidenti i Tiranes Refik Halili ka ardhur sot ne Shkoder, madje ka zbritur ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Arsyeja ka qene per te ndjekur ndeshjen e femrave ne mes ekipit te tij Tirana dhe Vllaznise, e cila u dominua nga kjo e fundit qe e fitoi me rezultatin e paster 4-0.

Refiku ka qene nen shoqerine e vajzes se tij Goldi Halili e cila duket se eshte e angazhuar posaçerisht me ekipin e femrave, e perpos saj ka qene edhe ne shoqerine e drejtorit teknik Tefik Osmani.

Ata e kane ndjekur takimin e femrave ne tribunen “VIP” te stadiumit dhe me siguri qe e kane kuptuar se ne kete lloj futbolli Vllaznia eshte shume me lart skuadres se tyre.

Tashme duhet pritur te shohim edhe ballafaqimin ne mes ekipeve te meshkujve qe do te luhet te shtunen e ardhshme ne po kete stadium.

Kuptohet qe per Refik Halilin nuk do te jete nje ndeshje kaq e qete sa kjo e sotmja sepse do te kete te tjera emocione dhe nje rendesi edhe me te madhe./SHKODRA-SPORT.COM/