Neser ne oren 14:00 ne “Loro Boriçi” Vllaznia do te provoje serish kualifikimin per ne turin e trete tashme te Liges se Kampioneve te Europes.

Perballe saj kete here do te jete kampionia bjelloruse FC Minsk. Takimi konsiderohet shume i veshtire sepse kundershtari eshte me shume pervoje dhe çdo vit ka qene ne mes 32 skuadrave me te mira te Europes.

Por tek Vllaznia besojne tek suksesi. Futbollistet dhe stafi duken optimist per nje tjeter fitore dhe per kete arsye kane pergatitur edhe 11-metershat.

Ata te cilet i nxorren faqebardhe dy jave me pare ndaj turkeve te ALG Spor sepse Vllaznia fitoi 3-2 dhe u kualifikua per ne turin e dyte.

Pas seances se sotme, e cila ka qene e fundit ne pergatitjet per sfiden me bjelloruset, stafi teknik i Vllaznise i ka kushtuar per disa minuta rendesi edhe gjuajtjes se 11-metershave sepse nuk eshte çudi qe ata “te hyjnbe ne pune” edhe neser.

Fillimisht kane gjuajtur te gjitha futbollistet nga nje 11-metersh dhe me pas jane veçuar nje grup me i vogel lojtaresh qe pritet te jene protagonistet e tyre ne rast se ndeshja do te shkoje serish drejt pikes se bardhe per te percaktuar fituesin.

Forma e te gjithe ekipit duket e mire dhe tashme mbetet per t’u pare se si do te reagojne ne fushe ndaj bjelloruseve te Minskut./SHKODRA-SPORT.COM/