Para ndeshjes se sotme ne dhomat e zhveshjes te ekipit te Vllaznise eshte zhvilluar nje ceremoni e thjeshte por shume domethenese.

Presidenti Lazer Matija i ka dorezuar futbollistes Megi Doçi trofeun e “Kepuces se Arte”. Numri 1 i kesaj skuadre ka qene i autorizuar nga FSHF per te bere dorezimin e ketij trofeu, ngaqe per shkak te protokollit te organizimit te ndeshjes, ishte e pamundur qe te kishte nje perfaqesues te ketij institucioni ne kete ceremoni.

Doçi ishte shpallur ne fundin e sezonit te kaluar golashenuesja me e mire e kampionatit dhe prej atij momenti pat mbetur pa u dorezuar trofeu i “Kepuces se Arte”.

U shfrytezua pragndeshja e sotme, e cila kishte te bente me nje perballje shume te forte, qe t’i dorezohej dhe keshtu ndodhi.

Per fat te keq, ky trofe nuk “i hyri ne pune” Doçit dhe Vllaznise dhe ajo nuk mundi ta çonte me tej endrren europiane sepse u eliminua nga bjelloruset e Minskut./SHKODRA-SPORT.COM/