Italia e mbylli Ligën e Kombeve me një sukses shumë të rëndësishëm në Bosnjë-Hercegovinë, duke prerë biletën në finalet e kompeticionit tetorin e ardhshëm.

Por një detaj interesant në formacionin titullar që Mançini-Evani rreshtuan në stadiumin e Sarajevës ishte se në fushë nuk ishte asnjë futbollist i Juventusit. Dhe një gjë e tillë nuk ndodhte prej 22 vitesh.

Ashtu si në Spanjë ku po zbehet dominimi i Barcelonës dhe Realit në kombëtare, historia përsëritet edhe me bardhezinjtë dhe kombëtaren e kaltër.

Italia titullare luajti me Donarumën, Florencin, Açerbin, Bastonin, Emersonin, Barelën, Zhorzhinjon, Lokatelin, Berardin, Belotin dhe Insinjen.