Ne ndeshjen e sotme ndaj FC Minsk nuk ka qene ne pankinen e Vllaznise por eshte detyruar ta ndjeke ate nga shtepia.

E kemi fjalen per trajnerin e ekipit te futbollit te femrave Nikolin Leka i cili e ka patur te pamundur te jete i pranishem ne kete takim shume te rendesishem.

Arsyeja eshte zbuluar para ndeshjes. Leka ka rezultuar pozitiv ne testin anti-covid dhe per rrjedhoje eshte karantinuar menjehere.

I gjithe ekipi i Vllaznise dhe stafi qe eshte marre me organizimin e ndeshjes kane bere testet diten e marte nderkohe qe pergjigjet kane mberritur diten e djeshme.

Interesant ka qene fakti se ne oren 11.30 te dites se djeshme trajneri Leka ka qene ne konference shtypi para gazetareve ne ambjentet e stadiumit “Loro Boriçi” dhe pa mberritur ende ne hotelin ku ka qene skuadra e grumbulluar, i ka ardhur lajmi se ka dale pozitiv.

Drejtuesit e klubit nuk e kane publikuar deri me sot nje gje te tille, nderkohe qe pozitive ka rezultuar edhe portieria e dyte, Lavdije Behramaj e cila edhe ajo eshte kanantinuar menjehere.

Per kete arsye, ndeshjen e sotme ndaj ekipit bjellorus Minsk te cilen Vllaznia e humbi 0-2, e ka drejtuar nga pankina trajneri tjeter Arben Parmeza./SHKODRA-SPORT.COM/