Trajneri i sapoemeruar i Tiranes Nevil Dede ka folur ne prag te sfides se neserme me Vllaznine, ne te cilen do te debutoje ne pankinen bardheblu.

Ajo qe ka bere pershtypje ka qene nje percaktim qe ish- mbrojtesi i njohur tashme ne rolin e trajnerit te kampioneve ne fuqi te vendit, i ka bere kesaj perballje.

“Vllaznia- Tirana eshte bukuria e futbollit shqiptar, me gjithe respektin per çdokend tjeter”- ka deklaruar numri 1 i pankines bardheblu.

Nje vleresim maksimal per klasiken e futbollit tone, ne mes dy prej skuadrave me te vjetra dhe me me emer te tij.

Ne fakt vete Dede e ka provuar per shume e shume vite me rradhe si futbollist se çdo te thote te luash ne nje sfide te tille dhe ka perjetuar shume emocione.

Te cilat do t’i provoje edhe neser por tashme ne rolin e trajnerit te Tiranes ne perballjen e rradhes me Vllaznine ne stadiumin “Loro Boriçi”./SHKODRA-SPORT.COM/