Vllaznia, 3 ndeshje, 3 fitore. 9 pike dhe kreu i renditjes.

Ne javen e pare ne shtepi me Apolonin, me pas ne transferte me Skenderbeun dhe ne te treten ne “konakun” shkodran me Tiranen.

Kane mjaftuar tri fitore ne kaq jave te luajtura dhe qyteti me i madh ne veri te vendit te kallet i teri nga gezimi.

Me te drejten e Zotit. Sepse kane 12 vite pa fituar nje trofe. 12 vite jane tejet shume per nje qytet si Shkodra.

E diçka me teper per nje tifozeri si ajo e Vllaznise. Tifozeri qe edhe pa buke rrin e pa Vllaznine kurrsesi jo.

Sepse, kjo tifozeri nuk ka zemer, por Vllaznine kane brenda shpirtit te tyre. Zemra e tyre asht veç kuqeblu. Siç asht edhe zemra jeme.