Ka festuar gjate ne tribunen VIP te stadiumit dhe me pas edhe ne ambjentet e tjera te tij, por nuk mund te mungonte festa edhe ne dhomat e zhveshjes.

Sponsori i kuqebluve Alban Xhaferi eshte pritur me ovacione nga futbollistet dhe te gjithe sebashku me duart lart kane brohoritur fort: “10-ta, 10-ta”.

E kane patur fjalen tek premtimi i dhene per t’i dhuruar Vllaznise kete sezon titullin e shumepritur, qe do te jete i 10-ti per skuadren me te vjeter ne historine e futbollit shqiptar.

Videoja e meposhtme e publikuar ne faqen e klubit Vllaznia, flet me se miri per atmosferen qe ekziston tek kuqeblute dhe padyshim qe ky eshte kyçi i suksesit te deritanishem./SHKODRA-SPORT.COM/