Vllaznia kalon ne avantazh ne minuten e 27-te me ane te nje 11-metersh te shnderruar ne gol nga Marku.

Ka qene braziliani Victor da Silva qe eshte penguar ne menyre te parregullt brenda zone nga Najdovski dhe arbitri Jorgji shume prane aksionit ka treguar piken e bardhe, aty ku Marku nuk ka gabuar.

VLLAZNIA-TIRANA 1-0

28′ (P) Marku

Vllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Marku, Kruja, Imeri, Da Silva, Dilaver.
Trajner: Tomas Brdariç

Tirana: Bekaj, Toli, Vangjeli, Najdovski, Ismajlgeci, Batha, Gyamfi, Muçi, Danso, Halili, Sasraku.
Trajner: Nevil Dede

Gjyqtar: Enea Jorgji