Optimizem dhe besim se ky fillim i shkelqyer nuk do te mbese ketu. Drejtori sportiv i Vllaznise Matko Djarmati duket shume entuziast per vazhdimesine e kesaj skuadre.

Duke folur për “Zona Gol” ai është shprehur se tashmë do bëhet më e vēshtirë rruga për Vllazninë, pasi kundērshtarët do e vlerēsojnë më shumë.

“Pērqendrimi ishte te Tirana, por fillojmë pērgatitjet për Teutën. Kur them për Teutën, them për çdo lojtar të Teutës, do i ànalizojmë të gjithë.

Pērqendrimi do të jetë vetëm te durrsakët. Janë qartēsuar të gjitha pozicionet sportive në klub. Pjesa sportive deri tani funksìonin në mënyrë pėrfekte.

Brdariç është shumë dėtajist dhe kërkon t’i dijë të gjitha dhe është shumë kērkues.
Sot të gjithë morēn pērgjigjen se ne jemi një ekip serioz. Se në çfarë vendi do renditemi, ajo është në dorën tonë.

Tashmë gjithçka vēshtirësohet për ne, pasi do na marrin shumë serìozisht skuadrat kundērshtare. Mungėsa e tifozëve është diçka àspak e mirë.

Lojtari që ka bërë më shumë pērshtypje? Nuk dua të vėçoj një lojtar. Lojtari më i mirë është grupi.Por, Gurishta është një lojtar që mund të luajë me Kombëtaren”.

Kroati i kuqebluve ka folur edhe per çeshtjen e merkatos se janarit per te cilen ka deklaruar: “Mund të them se lìsten për në janar e kemi gatì dhe po pērgatitemi për këtë gje”.