Ka dale i zhgenjyer nga ndeshja e sotme me Vllaznine sepse nuk ka arritur dot te fitoje ndaj saj dhe per rrjedhoje e ka konsideruar nje rezultat jopozitiv per Teuten.

E kemi fjalen per trajnerin e saj Edi Martini qe duket se ka qene i bindur ne fitoren e skuadres se tij nga qytetit te tij te lindjes.

Madje edhe nga nje kontakt qe kemi patur para ndeshjes, ai do te deklaronte: “E mund Vllaznine sot me 2-3 gola”. Kete gje e ka degjuar ne fakt edhe sponsori Xhaferi i cili eshte pershendetur me te dhe ka qeshur.

Si per t’i thene se do te jete fusha e lojes qe do ta vendose kete gje. Pas ndeshjes qe perfundoi ne barazim 0-0, e kemi pyetur serish Martinin se çfare ndodhi dhe ai u pergjigj:

“Nuk kishte kush t’i bente golat, vetem te hyja une ne fushe”. Ne fakt, mesa ka levizur ne vendin e tij, nese do t’i kishte nje top ne kembe, ndoshta me ndonje “ence” do ta kishte shenuar golin e shumepritur, por kete here nuk ndodhi keshtu./SHKODRA-SPORT.COM/