Kampionati i kategorise se pare do te luaje neser ndeshjet e javes se katert dhe ne Shkoder do te luhet nje sfide shume interesante.

Veleçiku do te prese ne “Reshit Rusi” ekipin e njohur te Dinamos. Kjo e fundit e ka nisur ne menyre te shkelqyer kampionatin dhe i ka fituar dy ndeshjet e para duke treguar se sivjet ka synime ambicioze per t’u rikthyer ne Superlige.

Krejt ndryshe eshte situata ne kampin koplikas. Ata i kane humbur te tre ndeshjet e para te ketij kampionati dhe si rrjedhoje ne kuoten e 0 pikeve bashke me Voren e Partizanin B, ndajne vendin e fundit te renditjes.

Kuptohet qe edhe Veleçiku do te tentoje ta fitoje ndeshjen e neserme sepse vetem keshtu mund te shpresoje ne arritjen e objektivit.

Megjithate nuk do ta kete te lehte perballe nje Dinamoje shume te motivuar. Gjithsesi djemte e drejtuar nga trajneri Rustemaj do ta provojne neser ne oren 14:00 te gjejne fitoren e pare ne kampionat./SHKODRA-SPORT.COM/