Florian Loshaj rikthehet protagonist. Mesfushori shqiptar ka shënuar gol në takimin mes Wisla Plock dhe Cracovia, e vlefhsme për kampionatin polak (0-1).

Loshaj shënon golin e vetëm të takimit në minutë ne 12-të dhe feston me shqiponjë. Nje gezim i ligjshem sepse ishte nje gol i rendesishem jo vetem per te personalisht por edhe per ekipin e tij dhe ai ka gjetur menyren e duhur per te festuar.

Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që ai feston në mënyrë të tillë, pasi e kemi parë edhe në herët e tjera. Përveç golit, Loshaj ndihmoi ekipin në mbajtjen e rezultatit.

Craciova renditet në vendin e 10-të me 12 pikë. Në krahun tjetër, Wisla pozicionohet. e 13-ta me 9 pikë.