Shqiperia e ka mbyllur ne avantazh 1-0 pjesen e pare te ndeshjes qe po luhet ne stadiumin “Loro Borici” ndaj Qipros, ndeshje kjo e vlefshme per eliminatoret e Kampionatit Europian.

Ne minuten e 18-te do te zhbllokohej edhe rezultati. Jashari vjen nga e djathta e sulmit kuqezi dhe ne hyrje te zones e dergon topin ne trekendesh duke kaluar ne avantash Shqiperine.

Pas ketij goli, te dy ekipet luajne te hapura dhe kane raste, teksa lojtaret e tyre nxitohen para portave respektive dhe si rrjedhoje nuk do te kete gol tjeter deri ne vershellimen e fundit te arbitres qe do t’i dergonte ato ne dhomat e zhveshjes.

SHQIPERIA- QIPRO 1-0

Shenuese: Jashari

Shqipëria: Rexhepi, Elezaj, Rrahmani, Maliqi, Jashari, Bajramaj, Krasniqi, Doçi, Hilaj, Gjini, Franja Trajner: Dritan Babamusta

Qipro: Ttakka, Siakalli, Zampa, Savva, Charalambus, Solemou, Ioannou, Papadopollou, Chrysostomou, Voiolari, Freda Trajner: Angelos Tsolakis