Deklarata e mbremshme e presidentit Safet Gjici se “ne jemi Kukesi”, ka shkaktuar njefare reagimi ne Shkoder. Shume tifoze te pakenaqur nga nje deklarate e tille e numrit 1 te klubit kukesian, kane dashur t’i tregojne atij se cila eshte Vllaznia dhe historia e saj.

Por ne fakt, duket se Gjici ate shprehje e ka bazuar tek statistikat e perballjeve ne mes ketyre dy skuadrave ne keto 8 vitet e fundit qe Kukesi eshte ngjitur ne Superlige.

Dhe ne fakt, statistikat u japin te drejte kukesianeve te ndjehen krenar per ecurine qe kane patur deri me tani sepse i kane dominuar perballjet me Vllaznine.

Deri me tani keto dy ekipe kane luajtur 25 ndeshje me njera- tjetren, nga te cilat Vllaznia ka fituar vetem 5 ndeshje, ndersa Kukesi ka fituar 12 ndeshje.

8 takime te tjera ne mes ketyre dy skuadrave jane mbyllur ne barazim, ndersa golaverazhi eshte 29-21 po ne favor te kukesianeve.

Por tek Vllaznia duket se ka nisur nje ere e re dhe padyshim qe duke nisur nga kjo e diele do te kerkojne te fillojne permbysjen e ketyre bilanceve. Me poshte keni edhe statistikat e plota te perballjeve ne mes ketyre dy skuadrave./SHKODRA-SPORT.COM/