Futbolli shqiptar në zi. Është ndarë nga jeta ditën e sotme, ish-arbitri korçar Fidai Pupa.

Lajmi është bërë publik nga kolegjiumi i arbitrave në Korçë, që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, njoftoi vdekjen e ish-gjyqtarit Pupa.

Kujtojmë që Pupa ka drejtuar për shumë vite në elitën e futbollit shqiptar. Ai ka vendosur drejtësi edhe në finalen e Kupës së Shqipërisë së vitit 1972, të zhvilluar në Kavajës mes Besës së Vllaznisë.

Një finale e dyfishtë. Në ndeshjen e parë të zhvilluar në Kavajë ishin të pranishëm 8 mijë spekatorë, Besa fitoi 2-0 me gola të Qerollit dhe Kashamit në pesë minutat e fundit.