Vllaznia duket optimiste per ta fituar ndeshjen e rradhes me Kukesin, por edhe pjestaret e ketij te fundit duken ne te njejten linje. Per mediat ka folur se fundi njeriu qe do t’i drejtoje ata ne pankine (ne mungese te trajnerit Gega), pikerisht zevendesi i tij Rrahman Hallaçi.

Gjate karrieres se tij ai ka provuar te luaje edhe per Vllaznine, megjithate tashme vjen si kundershtar ne Shkoder dhe deklaron se skuadra e tij synon vetem fitoren ne kete ndeshje.

“Kemi nje transferte te forte perballe nje Vllaznie te mireorganizuar. Ne kemi objektivin tone per kete ndeshje, qe do te thote rezultat pozitiv. Jemi ne ngritje nga dita ne dite dhe po punojme me shume kujdes ne seancat stervitore dhe objektivi eshte per ta fituar ndeshjen e rradhes.

E dime qe eshte e veshtire, por jo e pamundur. Po ndertojme nje grup lojtaresh te organizuar mire taktikisht, pasi jemi nje skuader e re dhe po i kuptojme keshillat qe ne japim.

Nuk shkojme me ndonje problem drejt Shkodres, jemi gati per kete sfide speciale. Na eshte rikthyer Kuper, por ende nuk eshte gati per loje, pasi i duhen edhe disa seanca stervitore. Vllaznia e di mire se kush jemi. Pra, jemi gjithmone pretendentet kryesore prandaj dhe do te shkojme per fitore ne Shkoder.

Nuk shkojme per barazim sepse kemi bere merkato cilesore per te marre maksimumin ne çdo ndeshje. Natyrisht qe barazimi nuk do te ishte nje drame, por na duhen piket dhe do te synojme fitoren”- ka thene zevendestrajneri i ekipit te Kukesit Rrahman Hallaçi./SHKODRA-SPORT.COM/