Futbollisti i Real Sociedadit dhe Belgjikës Adnan Januzaj uroi shqiptarët për 108-vjetorin e Pavarësisë.

Në rrjetet sociale, 25-vjeçari publikoi një foto me mesazhin “Urime 28 nëntor”.

Edhe pse është kritikuar për faktin që nuk zgjodhi të luante për Kosovën apo Shqipërinë, Januzaj gjithmonë e ka pranuar që është shqiptar.