Mesfushori shkodran Ndriçim Shtubina rikthehet serish tek goli me fanellen e Egnatias dhe ka shenuar serish per kete skuader, duke e ndihmuar ate ne arritjen e nje tjeter fitoreje ne kampionat.

Egnatia nuk eshte ndalur as nga Flamurtari, që edhe në Kategorinë e Parë duket se do të vuajë. Rrogozhinasit e ndërtuar për t’u ngjitur në Superiore kanë marrë pikët e plota ë ndeshjen e luajtur në Peqin, teksa kanë fituar me rezultatin 3-0.

Artur Magani dhe Alked Çelhaka shënuan dy herë në pjesën e parë, kurse më pas ishte Ndriçim Shtubina që i dha fund takimit me golin e tretë.

Futbollisti shkodran ka hyre ne fushen e lojes ne minuten e 28-te ne vend te Gashit, nderkohe qe do te shenonte 50 minuta me vone.

Egnatia numëron 10 pikë në katër javët e para dhe direkt pas tyre renditet Besa.