Kater rezultatet pozitive ne kater javet e para te kampionatit kane bere qe tashme per Vllaznine te gjithe te flasin me nota pozitive.

Ne fakt, pas dy fitoreve ne ndeshjet e para me Apolonine dhe Skenderbeun, shume specialiste thane se “ishin dy fitore te lehta” dhe per Vllaznine prova e vertete do te ishte ajo me Tiranen.

Edhe kjo prove kaloi me sukses dhe kuqeblute filluan t’ua mbushin edhe me shume mendjen specialisteve dhe tifozeve per forcen e saj. Megjithate kishte serish nga ata qe mendonin se nje tjeter prove e forces se vertete te Vllaznise do te ishte transferta e Durresit.

Edhe prej saj, ekipi shkodran doli i pamundur dhe per rrjedhoje opinionet pozitive rreth skuadres veriore u shtuan edhe me shume.

Megjithate per te provuar Vllaznine dhe forcen e saj duhet pare ne ndeshjen e rradhes, ate qe do te luaje neser ndaj Kukesit ne “Loro Boriçi”. Nese e kalon edhe ate me sukses, atehere numri i spektikeve rreth saj do te ulet edhe me shume.

Megjithate futbollistet dhe stafi teknik nuk luajne per t’u mbushur mendjen skeptikeve. Ata luajne per veten ne rradhe te pare dhe per ngjyrat kuqeblu te Vllaznise./SHKODRA-SPORT.COM/