Ka startuar sot kampionati i kategorise se pare ne futboll per grupmoshen U17 dhe sivjet pjesmarres ne Grupin A jane dy ekipe. Perveç atij te Scutarit qe ka marre pjese edhe vjet, sivjet debuton edhe ekipi i “Djelmnia shkodrane”.

Dhe starti i tij ka qene mese i shkelqyer duke fituar me rezultatin e thelle 8-0 ne transferten e Peshkopise ndaj Korabit vendas.

Ka qene sulmuesi Aldo Nika qe ka zhbllokuar rezultatin ne minuten e 6-te dhe me pas ka qene futbollisti Ermir Rekaj qe ka shenuar edhe dy gola gjate pjeses se pare e cila kesisoj u mbyll me rezultatin 3-0.

Ne te dyten jane shenuar edhe pese gola te tjere me autore Gjorgjino Zhujen, Rekajn serish, Niken edhe me dy gola te tjere, nderkohe qe te fundit e ka shenuar Narkaj.

Ne kete menyre, e gjithe ndeshja ka perfunduar me rezultatin e thelle 8-0 ne favor te “Djelmnia shkodrane” ekip ky qe drejtohet nga trajneri Arber Shytani dhe qe duket se do te jete nder pretendentet per t’u ngjitur nje kategori me lart./SHKODRA-SPORT.COM/