Nis ne “Loro Borici” ndeshja ne mes Vllaznise dhe Kukesit. Ne fillim eshte mbajtur nje minute heshtje ne nderim te Maradones.

Pritet një ndeshje e bukur nga të dyja skuadrat, për shkak se Vllaznia me rezultatet e shkëlqyera që ka arritur në ndeshjet e para, kryeson renditjen.

Nga ana tjetër, Kukësi e ka nisur keq kampionatin, por gjeti më në fund fitoren e parë në kampionat në ndeshjen e fundit ndaj Laçit. Në “Loro Boriçi” pritet një ndeshje e bukur nga të dyja skuadrat, që do të kërkojnë të dalin nga fusha e lojës me 3 pikë.

FORMACIONET ZYRTARE:

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Imeri, Krymi, Jonuzi, Marku, Kruja, Dunga, Dilaver. Trajner: Thomas Brdariç
Kukësi: Tafa, Dragoshi, Bytyçi, Lulaj, Demiri, Ymeri, Lulaj, Limaj, Taipi, Ibraimi, Matheus Leiria, Gashi, Eze. Trajner: Rraman Hallaçi