Nisja e mire qe Vllaznia i ka bere kampionatit sivjet, nuk duhet te çudite askend. Keshtu mendon menaxheri i njohur shkodran Dritan Gjyrezi. Keto mendime ai i ka bere prezent edhe ne emisionin “Sport time” ne Supersport pasditen e sotme ku ka qene i ftuar teksa eshte shprehur:

“Nuk e kuptoj pse habiten se Vllaznia eshte ne vendin e pare. Njerezit duhet te habiten kur Vllaznia nuk eshte pretendente se i ka mesuar gjithe Shqiperise si luhet futbolli.

Privatizimi eshte i domosdoshem sepse ekipet e bashkive sepse sado i mire te jete menaxhimi i Bashkise, pervoja ka treguar se eshte i pasuksesshem. Ne privatizim e Vllaznise e rendesishme eshte edhe garancia e atij qe do e marre ne menyre qe te mos perseritet historia e Partizanit apo ekipeve tjera qe deshtuan ne kete drejtim.

Duket se ka interes nga disa biznesmene shkodrane dhe jo vetem, por ekziston mundesia qe ata edhe te mund te bashkepunojne dhe gjithe bashke ato qe kane kontribuaar e kontribuojne per Vllaznine.

Vazhdimesia e Vllaznise? S’mund te behemi predikues per te ardhmen, per sa kohe Vllaznia eshte ne krye tregon qe eshte pretendente. Mos harroni se me Kukesin nuk lujten 2 futbollistet me te mire te saj, Isaevski dhe Da Silva. Ndoshta humbja ka ndiku per mire per mobilizim me shume. Me Bylisin besoj se skuadra nuk do ta diskutoje fitoren.

Une kam qene dhe jam i mendimit se Vllaznia duhet t’i jape rendesi elementit te ri. Kjo sepse ai i sjell te ardhura edhe sukses. Te mos harrojme se aktualisht klubi shkodran ka ekioin U19 dhe ekipin U21 ne vend te pare, e kjo do te thote shume”./SHKODRA-SPORT.COM/