Dy dite me pare ish- presidenti Valter Fushaj zyrtarizoi interesin e tij per te blere Vllaznine dhe padyshim qe te henen ky ka qene lajmi i dites ne Shkoder.

Bashke me te, ka shkuar ne dy numri i personave zyrtarisht kane shfaqur interesin e tyre per kete proces, pas sponsorit aktual Alban Xhaferi.

Por sakaq, burime prane Fushajt, por edhe nje tjeter ish- presidenti- Agron Çeles, bejne te ditur se mes tyre ka patur bisedime dhe nuk perjashtohet mundesia qe ata te behen bashke per te blere Vllaznine. Kujtojme qe te dy ata kane bashkepunuar edhe ne vitet 2013-2016 tek klubi shkodran.

Atyre mund t’u shtohen edhe te tjere biznesmene dhe njeri prej tyre eshte nje tjeter ish- donator, Xhevdet Amuli. Maredheniet ne mes ketyre te treve jane shume te mira dhe gjasat jane qe ata te bashkojne forcat dhe parate per te blere Vllaznine.

Vete Fushaj ne konferencen e shtypit e tha qarte se ka nisur kontaktet me ish- drejtues te tjere te Vllaznise ne vite. Por ai njekohesisht la te kuptohet qe ne kete bashkim forcash mund te kete vende edhe per sponsorin aktual Xhaferi.

Ideja eshte qe te gjithe sebashku te blejne 100 per qind te aksioneve dhe me pas, te ndajne perqindjet sipas kontributeve financiare qe do te kene ne kete bashkim. A do te realizohet kjo gje? E rendesishme eshte qe ka interes, te tjerat pastaj zgjidhen./SHKODRA-SPORT.COM/