Vendimi i Ministrise se Shendetesise per te moslejuar nisjen e kampionateve te basketbollit ne vendin tone, ka krijuar jo pak probleme tek te gjithe ekipet.

E njejta gje mund te thuhet edhe per Vllaznine e cila largoi pese basketbollistet amerikane qe kishte marre si perforcim per sezonin e ri.

Por amerikanet nuk jane te vetmit qe jane larguar. Te njejten gje ka bere se fundi edhe kapiteni i ketij ekipi Robert Shestani.

Mediat kosovare, konkretisht topsporti.com, ka bere te ditur se basketbollisti i Vllaznise dhe i kombetares shqiptare ka rene dakord per te qene pjese e ekipit Vellaznimi te Gjakoves.

Ky i fundit eshte ngjitur sivjet ne Superligen kosovare dhe i ka bere nisje jo te mire asaj me vetem nje fitore ne kater ndeshje te luajtura. Vellaznimi ka marre Shestanin ne perpjekjet e tij per t’iu larguar vendeve te fundit te renditjes dhe per te siguruar qendrimin ne Superlige.

Nga sa raporton topsporti.com, Shestani ka mesatarisht 29.1 minuta aktivizim per ndeshje me kombetaren shqiptare dhe me mesatare prej 3.5 asistesh per ndeshje.

Me Vllaznine nderkohe sezonin e kaluar ka patur nje mesatare prej 7.8 pikesh per ndeshje, 2.1 te asistimeve dhe 30 minutave loje ne Ligen Ballkanike./SHKODRA-SPORT.COM/