Java e katert e kampionatit te futbollit te femrave ne vendin tone do te dhuroje nje sfide shume interesante, ate ne mes Vllaznise dhe Apolonise.

Duke qene se jane ekipi kampion ne fuqi i vendit dhe ai nenkampion, njekohesisht pretendente edhe ne kampionatin aktual, me nderhyrjen edhe te Federates Shqiptare te Futbollit eshte vendosur qe kjo ndeshje te luhet ne stadiumin “Loro Boriçi”.

E planifikuar per t’u luajtur te shtunen, kjo ndeshje eshte shtyre per te dielen ngaqe aty nje ite me pare do te luhet ndeshja e meshkujve ne mes Vllaznise dhe Bylisit.

Te dyja skuadrat vijne me pike te barabarta, nga 9, pas javes se trete te kampionatit dhe sebashku me Tirana AS ato kryesojne renditjen. Por me siguri do te ndodhe keshtu deri te dielen sepse njera nga skuadrat do te ndalet.

Vllaznia eshte e pergatitur per ta fituar edhe kete ndeshje dhe per te vijuar rrugetimin e saj drejt titullit te tete kampion rradhazi, megjithate stafi dhe futbollistet duan t’ia lene gjithçka fushes se “Loro Boriçit” te dielen ne oren 14:00./SHKODRA-SPORT.COM/