Është mbyllur pa fitues derbi i parë i këtij sezoni mes Tiranës dhe Partizanit. Një përballje pas shumë raste të rrezikshme. Vetëm 3 momente mund të evidentohen në këtë sfidë.

Tentativa e Bardhit me kokë në pjesën e parë si dhe 2 pretendimet e Tiranës për 11-metërsh me anë të sulmuesit Muçi.

Ne kete menyre, me kete rezultat te barabarte, ne njefare menyre perfiton Vllaznia sepse ne rast fitoreje neser ndaj Bylisit, do te jete e vetme pastaj ne krye te renditjes.

Ne kete menyre, tashme te gjithe shanset jane ne dore te vete kuqebluve dhe kjo eshte nje arsye me shume per te kerkuar trepikeshin neser ndaj ballshioteve.

FT: TIRANA-PARTIZANI 0-0