Kristiano Ronaldo është shpallur lojtari më i mirë për muajin nëntor, falë 5 golave të shënuar me skuadrën e Juventusit gjatë këtij muaji.

Portugezi i shënoi dopietë Kaljarit dhe Specias, teksa shënoi edhe ndaj skuadrës së Lacion, në ndeshjen e mbyllur barazim.

Pikërisht për shkak të këtyre golave të shënuar, sulmuesi 35-vjeçar ka marrë çmimin e lojtarit të muajit në Serinë A.

Ky eshte nje tjeter tregues se Ronaldo vazhdon te beje mire dhe ndonese ka plotesuar shifren e 750 golave ne karrieren e tij, ai nuk ka nder mend te ndalet ketu.