Diten e djeshme trajneri i Vllaznise Thomas Brdariç ka ndjere disa shqetesime shendetesore dhe per rrjedhoje ka munguar ne stervitje.

Mjeket i kane rekomanduar te qendronte edhe sot ne shtepi dhe per kete arsye, nuk ka qene i pranishem ne pankine per ndeshjen me Bylisin.

Ne keto rrethana skuadra e tij eshte drejtuar nga krahu i djathte i tij Elvis Plori. Per gjate gjithe 90 minutave, ai eshte pare ne kembe duke udhezuar futbollistet.

Ka bere siç duhet edhe zevendesimet dhe ka drejtuar skuadren drejt fitores me te cilen Vllaznia kryeson serish e vetme ne renditje.

Kjo ishte nje prove serioze per Elvis Plorin dhe ai e kaloi me sukses, duke bere qe te mos ndihet fare mungesa e Brdariç ne pankine./SHKODRA-SPORT.COM/