Kategoria Superiore mbylli ditën e sotme javën e 6-të. Pas barazimit ditën e djeshme 0-0 mes Tiranës dhe Partizanit, ditën e sotme u luajtën edhe 4 sfidat e tjera.

Vllaznia fitoi 1-0 ndaj Bylisit, Skënderbeu barazoi 1-1 ndaj Laçit, Kukësi fitoi 1-0 ndaj Apolonisë, ndërsa Teuta barazoi sërish 1-1 kundër Kastriotit. Kategoria Superiore do të rikthehet në mesjavë dhe ditën e mërkurë do të luhet java e 7-të.

Në orën 13:45 do të luhen 4 sfida, ndërsa në orën 16:45 do të luhet Partizani-Teuta në “Elbasan Arena”.

Vllaznia nderkohe do ta luaje ndeshjen e saj ne Kamez ndaj Kastriotit. Do te jete nje ndeshje interesante e cila duhet patjeter qe te mos humbet nga kuqeblute per te mos e leshuar kreun e renditjes.

Më poshtë ndeshjet dhe oraret e 5 sfidave të javës së 7-të.

Java e 7-të/

9 dhjetor E Mërkurë:

Bylis-Kukësi 13:45

Kastrioti-Vllaznia 13:45

Laçi-Tirana 13:45

Apolonia-Skënderbeu 13:45

Partizani-Teuta 16:45