Vllaznia mund edhe Bylisin dhe pas javes se gjashte te kampionatit rikthehet te kryesoje e vetme renditjen e Kategorise Superiore. Pasditen e sotme, kuqeblute kane fituar me rezultatin 1-0 ndaj Bylisit, me golin e Imamit qe i dha nje trepikesh me shume vlere.

Shkodranet kane patur shume raste shenimi gjate gjithe ndeshjes, ndonese ne fund edhe Bylis e vuri ne veshtiresi, megjithate ajo qe mbetet eshte fitorja me merite e tyre.

Ne minuten e 21-te Dunga i afrohet golit. Sulmuesi i Vllaznisë del para portës dhe godet, por portieri Qirko reagon me reflekse të sakta.

Ne minuten e 23-te nje rast i shkelqyer per vendasit. Marku gjuan fort me te majten e tij nga 35 metra, topi preket nga portieri Qirko dhe godet traversen. Kthehet ne loje dhe aty Dilaver me koke nuk gjuan fort duke i dhene mundesi portierit ballshiot ta zoteroje topin.

Deri ne fundin e pjeses se pare, Vllaznia do te ishte ne kerkim te golit te avantazhit, por nuk ia del ta shenoje dot, nderkohe qe Bylis vetem mbrohet dhe kesisoj ajo do te mbyllej ne barazim 0-0.

Edhe pjesa e dyte do te niste ne sulm per vendasit. Ne minuten e 50-te do te vinte goli i tyre. Pas nje goditje kendi, topi shkon ne zone tek Imami qe gjuan sakte dhe fort me koke duke e derguar ne rrjete, 1-0 per kuqeblute.

Ne minutat e tjera, eshte Dunga protagonisti i rasteve te humbura dhe sidomos ne ate te minutes se 76-te duhej te kishte dyfishuar shifrat. Topi i gjuajtur fort nga Gurishta, grushtohet nga portieri dhe kthehet tek ai, por me koken e dergon mbi traverse.

Nderkohe dhe Bylis nuk heq dore nga kerkimi i golit te barazimit dhe ne dy momente rrezikon seriozisht porten e Vllaznise.