Vllaznia ka mundur 2-0 Apolonine ne ndeshjen e rradhes per kampionatin e femrave. Pas ndeshjes eshte shprehur per mediat edhe trajneri i ekipit fierak Ernest Avdulaj i cili eshte shprehur:

“Ndoshta mund te kishim marre diçka me shume nga kjo ndeshje sepse kemi marre dy gola aksidentale nga Vllaznia, nderkohe qe edhe ne kemi patur rastet tona. Mendoj se nuk kemi bere nje ndeshje te keqe dhe Vllaznia nuk ishte shume superiore ndaj nesh.

Jemi te kenaqur me kete rezultat sepse u perpoqem dhe beme me te miren e mundshme ndaj nje skuadre si Vllaznia. E rendesishme per ne ishte te rrisnim besimin tek vajzat qe ne ndeshjen e ardhshme ata te mendojne se Vllaznia nuk eshte e pathyeshme dhe te tentojne per ta thyer ate.

Ne besojme se duke punuar fort me kete kontigjent vajzash qe kemi ne dispozicion, por edhe me ndonje tjeter qe mund te marrim, mund ta mundim Vllaznine ne ndeshjen e ardhshme.

Objektivi jone padyshim qe ky eshte, te mundim Vllaznine dhe kjo besoj se ka per te ndodhur shpejt sepse tek Apolonia punohet mire jo vetem me ekipin e pare por edhe me moshat sepse kemi 120 vajza qe sterviten çdo dite dhe padyshim qe e ardhmja flet per ta”.