Demir Imeri është një nga afrimet e bujshme të skuadrës së Vllaznisë në verë dhe mesfushori është duke u shndërruar në një pikë të fortë këtë sezon, duke fituar vendin stabël në ekipin kuqbelu që është duke shkuar mjaft mirë me lojë dhe rezultate jasv ëpas jave.

Pas ndeshjes së fituar me Kastriotin në Kamzë, në emisionin “gol pas goli”, në “Supersport”, Demir Imeri ka analizuar ndeshjen dhe ka pohuar:

“Ishte një gol që mbylli ndeshjen, fusha ishte shumë e vështirë, sidomos pjesa e dytë ishte skandaloze. Pjesën e parë e goditëm në çdo moment Kastriotin dhe e mbyllëm në zonën e vetë.

Pjesa e dytë nuk ishte futboll “Fair-Play”, – tha Demir Imeri një nga lojtarët e dalluar në radhët e shkodranëve në këto shtatë javë të zhvilluara në Superiore./vipsport/