Goli i shenuar dje ne ndeshjen ndaj Kastriotit brenda 24 sekondash nga fillimi i lojes, e ben Ismael Dungen futbollistin qe ka shenuar golin me te shpejte ne Kategorine Superiore, te pakten per kete sezon.

Nje gol i shenuar nga “tuneli”, kur futbollistet e te dy skuadrave sapo kishin zbritur ne fushe dhe ende nuk ishin ambjentuar si duhet me terrenin, por Vllaznia e shfrytezoi mjaft mire dhe me nje kombinim te sakte Krymi-Imeri- Dunga, topi ka shkuar ne rrjete.

Vetem 24 sekonda i jane dashur futbollistit kenian te mposhte portierin Hidi dhe t’i hape rruge fitores se Vllaznise, nje fitore kjo shume e rendesishme.

Ne kampin krutan si shkakun kryesor te humbjes bejne pikerisht pesimin e ketij goli kaq shpejt sepse me pas ata nuk diten te orientohen ne fushe, duke i dhene mundesine kundershtarit te shenonte serish.

Ja pse goli 24 sekondesh i Dunges merr edhe me shume vlere. Ne fakt, “24 sekondeshi” eshte koha e lejuar ne basketboll per te ndertuar nje aksion ekipi, por duket se vlen edhe ne futboll./SHKODRA-SPORT.COM/