Vllaznia i ka bere nje nisje te shkelqyer kampionatit dhe kryeson me merite renditjen. Nje kryesim qe ka ardhur jo per shkak te gabimeve te te tjereve, por sepse ecuria e saj ka qene shume e mire.

Ne 7 ndeshjet e deritanishme ajo ka grumbulluar 16 pike, fale 5 fitoreve, 1 barazimi dhe 1 humbje te pesuar, nderkohe qe golaverazhi i saj eshte 13-6.

Nderkohe, “SHKODRA SPORT” duke iu referuar statistikave, konstaton se Vllaznise nuk i ka ndodhur te kete shpesh nje nisje te tille te kampionatit.

Madje, nese i referohemi bilanceve dhe shifrave, konstatojme se ne 40 vitet e fundit, ekipi shkodran vetem ne nje rast ka arritur te grumbulloje po kaq pike, pra 16.

Ka qene sezoni 1991-92 kur Vllaznia ne 7 ndeshje do te arrinte 5 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje. Madje edhe para 29 vitesh golaverazhi do te ishte i perafert, 14-6.

Ne ate sezon siç e dime, Vllaznia do te shpallej kampion ne fund te tij. Te jete nje koinçidence kjo? Te presim…/SHKODRA-SPORT.COM/

SEZONI 1991-92, 7 NDESHJET E PARA

VLLAZNIA- TEUTA 2-1

TOMORI- VLLAZNIA 2-1

VLLAZNIA- BESA 3-1

FLAMURTARI- VLLAZNIA 1-1

VLLAZNIA- LAÇI 3-1

ELBASANI- VLLAZNIA 0-1

VLLAZNIA- PARTIZANI 3-0

SEZONI 2020-2021, 7 NDESHJET E PARA

VLLAZNIA- APOLONIA 2-0

SKENDERBEU- VLLAZNIA 0-2

VLLAZNIA- TIRANA 3-2

TEUTA- VLLAZNIA 0-0

VLLAZNIA- KUKESI 2-4

VLLAZNIA- BYLIS 1-0

KASTRIOTI- VLLAZNIA 0-3