Neser do te zhvillohen ndeshjet e javes se 7-te te kampionatit kombetar te basketbollit per meshkuj dhe njeri nga duelet me interesante është ai Bashkimi-Sigal Prishtina.

Prizrenasit kanë një fitore dhe pesë humbje deri më tani, kurse prishtinasit dy fitore dhe katër humbje, prandaj fitorja është shumë e vlefshme në këtë përballje.

U ndalem tek kjo ndeshje per arsye sepse perballe njeri- tjetrit do te jene dy ish- basketbollistet e Vllaznise, Daniel Lekndreaj dhe Julian Hamati.

I pari luan me Sigal Prishtinen tashme ndersa i dyti me Bashkimin dhe do te mundohen te bejne me te miren per skuadrat e tyre.

Po ashtu neser do te zbrese ne parket per Vellaznimin e Gjakoves ne ndeshjen ndaj Pejes edhe ish- kapiteni i Vllaznise Robert Shestani.