Java e gjashte e kategorise se pare tashme eshte arkivuar dhe ekipet po behen gati per ndeshjet e rradhes. Nderkohe “Panorama Sport” ka publikuar edhe formacionin me te mire te javes. Pjese e tij ne fakt jane edhe tre shkodrane qe bejne pjese ne ekipe te ndryshme te kesaj kategorie.

Keshtu, nuk mund te mungonte ne formacionin me te mire te javes Donati Toma që me tripletën e tij likuidoi një rival direkt dhe i dha fitore të artë Burrelit të Samuel Nikajt.

Po ashtu pjese e tij eshte edhe shkodrani tjeter Arsen Hajdari i cili shenoi golin e fitores ne ndeshjen Beselidhja- Erzeni duke i dhene fitoren ekipit lezhjan.

Nderkohe fitorja e Burrelit 3-0 ndaj Korabit i dha nje trepikesh me shume vlere ekipit matjan dhe meriten per kete e ka edhe trajneri shkodran Samuel Nikaj nen drejtimin e te cilit ai kryeson me merite renditjen e kampionatit pas kesaj jave./SHKODRA-SPORT.COM/